
GSPWheel Bearing and Hub Assembly
Part #: GSP-120012 $102.22
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
Wheel Bearing and Hub Assembly; Bearing and Hub
| Name | Specs |
|---|---|
| ABS | Yes |
| ABS Type | Cable |
| Bearing Generation | Gen 3(solid) |
| Bearing Type | Ball |
| Bolt Circle Diameter | 127 mm |
| Bolt Thread Pitch | M12x1.5 in |
| Bolts Included | No |
| Brake Pilot Diameter | 72.5 mm |
| Driven Type | Non-driven |
| Flange Bolt Hole Quantity | 4 |
| Flange Bolts Incl. | No |
| Flange Diameter | 162 mm |
| Flange Included | Yes |
| Flange Offset | 48.5 mm |
| Hub Pilot Diameter | 85 mm |
| Wheel Pilot Diameter | 71.5 mm |
| Wheel Stud Qty | 5 |
| Wheel Studs Included | Yes |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2020 - 2023 | Chrysler Voyager | FWD |
| 2017 - 2023 | Chrysler Pacifica | FWD, AWD |