
Dorman - HELPBrake Hydraulic Hose Caliper Bolt Washer
Part #: DOR-66250 $5.57
Login for personalized shopping
Description & Specs
Brake Hydraulic Hose Caliper Bolt Washer
| Name | Specs |
|---|---|
| Housing Color | Natural |
| Inside Diameter (in) | 10.3 mm; 10 mm; 11.25 mm; 10 mm |
| Item Grade | Regular |
| Locking | No |
| Material | Copper |
| Outer Diameter (in) | 16.9 mm; 16 mm; 17.3 mm; 14.6 mm |
| Package Contents | 8 Brake Hose Washers |
| Package Quantity | 8 |
| Packaging Type | Card |
| Thickness (in) | 1.2 mm; 1.6 mm; 0.7 mm |
| Type | Washer |