
DuraGoDisc Brake Rotor and Hub Assembly
Part #: DUR-BR5341 $78.57
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
Disc Brake Rotor and Hub Assembly
| Name | Specs |
|---|---|
| ABS Tone Ring Included | No |
| Cross Drilled | No |
| Directional or Non-Directional Brake Surface | Non-Directional |
| Discard Thickness | 0.81in/20.6mm |
| Inner Bearing Cup Included | Yes |
| Mounting Bolt Hole Circle Diameter | 4.5in/114.3mm |
| Nominal Thickness | 0.87in/22mm |
| Outer Bearing Cup Included | Yes |
| Overall Height | 4.36in/110.8mm |
| Rust Resistant Coating | No |
| Slotted | No |
| Solid Or Vented Type Rotor | Vented |
| Stud Thread Size | 1/2-20in |
| Stud/Lug Hole Qty | 5 |
| Wheel Studs Included | Yes |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 1987 - 1990 | Dodge Dakota | RWD |