
DuraGoDisc Brake Rotor and Hub Assembly
Part #: DUR-BR34188 $26.20
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
Disc Brake Rotor and Hub Assembly
| Name | Specs |
|---|---|
| ABS Tone Ring Included | No |
| Cross Drilled | No |
| Directional or Non-Directional Brake Surface | Non-Directional |
| Discard Thickness | 8mm/0.31in |
| Inner Bearing Cup Included | No |
| Mounting Bolt Hole Circle Diameter | 4.41in/112mm |
| Nominal Thickness | 0.39in/9.9mm |
| Outer Bearing Cup Included | No |
| Overall Height | 3.29in/83.6mm |
| Rust Resistant Coating | No |
| Slotted | No |
| Solid Or Vented Type Rotor | Solid |
| Stud Thread Size | M14 x 1.5mm |
| Stud/Lug Hole Qty | 5 |
| Wheel Studs Included | No |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 1996 - 2001 | Audi A4 | FWD |