
Dorman - OE SolutionsDeck Lid Latch
Part #: DOR-940-128 $107.63
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
Deck Lid Latch
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Length (In) | 3 in |
| Lockable | Yes |
| Material | Plastic |
| Package Contents | 1 Door Latch |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging Type | Box |
| Plate Length | 120 mm |
| Plate Thickness | 3 mm |
| Plate Width | 43 mm |
| Quantity Per Vehicle | 1 |
| Universal Or Specific Fit | Specific |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2012 - 2018 | Ford Focus | FWD, AWD |