
MotoradEngine Water Pump Inlet Tube
Part #: MOT-CH2097 $60.76
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
- Easy, one step fit and installation
- No special tools required
- Meets or exceeds all OEM standards
Engine Water Pump Inlet Tube
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Gasket Quantity | 0 |
| Inside Diameter | 0.61in |
| Length | 4.18in |
| Material | Plastic |
| Outside Diameter | 0.8in |
| Seal Quantity | 0 |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2020 - 2022 | Chrysler Voyager | FWD |
| 2018 - 2022 | Chrysler Pacifica | FWD, AWD |