
Dorman - OE SolutionsIntercooler
Part #: DOR-918-961 $298.14
Login for personalized shopping
Description & Specs
Intercooler
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Silver |
| Core Height | 24.5 in |
| Core Length | 4.5 in |
| Core Material | Aluminum |
| Core Row Quantity | 9 |
| Core Thickness | 0.33 in |
| Inlet Fitting Gender | Female |
| Inlet Tank Material | Aluminum |
| Outlet Fitting Gender | Female |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2016 - 2019 | Chevrolet Cruze | FWD |