
CSFIntercooler
Part #: CSF-6033 $1,024.76
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
CSF provides the best Intercooler coverage in the Industry!; Designed & engineered for Superior Performance & Drop-in fit
Intercooler
| Name | Specs |
|---|---|
| Core Length | 11 5/16in |
| Core Material | Aluminum |
| Core Thickness | 2 7/16in |
| Core Width | 11 5/8in |
| Inlet Tube (in) | 2 3/8 |
| Outlet Tube (in) | 2 3/16 |
| Tank Material | Aluminum |
| Tech Note | Aluminum Die Cast Tanks & quick-connect inlet & outlet pipe |