
CSFIntercooler
Part #: CSF-6032 $112.98
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
CSF provides the best Intercooler coverage in the Industry!; Designed & engineered for Superior Performance & Drop-in fit
Intercooler
| Name | Specs |
|---|---|
| Core Length | 9 7/16in |
| Core Material | Aluminum |
| Core Thickness | 2 7/16in |
| Core Width | 6 7/8in |
| Inlet Tube (in) | 2 1/16 |
| Outlet Tube (in) | 2 1/16 |
| Tank Material | Plastic |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 1997 - 2000 | Audi A4 Quattro | AWD |
| 1997 - 2000 | Audi A4 | FWD |
| 1998 - 2001 | Volkswagen Passat | FWD, AWD |
| 1998 - 2001 | Volkswagen Jetta | FWD |