
CSFIntercooler
Part #: CSF-6021 $688.08
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
CSF provides the best Intercooler coverage in the Industry!; Designed & engineered for Superior Performance & Drop-in fit
Intercooler
| Name | Specs |
|---|---|
| Core Length | 26 1/4in |
| Core Material | Aluminum |
| Core Thickness | 1 5/8in |
| Core Width | 25 5/8in |
| Inlet Tube (in) | 3 |
| Outlet Tube (in) | 2 3/4 |
| Tank Material | Aluminum |
| Tech Note | Heavy Duty Plate & Bar Core Design |