
Dorman - OE SolutionsDrive Motor Inverter Cooler
Part #: DOR-918-903 $215.44
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
Drive Motor Inverter Cooler
| Name | Specs |
|---|---|
| Cable Material | Aluminum and Plastic |
| Cooling Row Quantity | 8 |
| Depth | 0.91 in in |
| Height | 2.3 in |
| Housing Color | White |
| Package Contents | Inverter Cooler and Bracket |
| Strap Width | 23.5 in |
| Universal Or Specific Fit | Specific |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2010 - 2015 | Toyota Prius | FWD |