
CSFDrive Motor Inverter Cooler
Part #: CSF-3882 $116.28
Login for personalized shopping
Description & Specs
Drive Motor Inverter Cooler
| Name | Specs |
|---|---|
| Cap Included | No |
| Core Length | 18 11/16in |
| Core Material | Aluminum |
| Core Thickness | 7/8in |
| Core Width | 4 1/4in |
| Flow Type | Cross Flow |
| Inlet Diameter | 11/16 Rightin |
| Inlet Length (in) | 4 13/16 |
| Inlet Width (in) | 1 3/8 |
| Oil Cooler (in) | No |
| Outlet Diameter | 11/16 Leftin |
| Outlet Length (in) | 4 13/16 |
| Outlet Width (in) | 1 3/8 |
| Radiator Core Row Qty | 1 |
| Tank Material | Plastic |
| Tech Note | O.E.M. style Plastic tank & Aluminum core. |