
Dorman - OE SolutionsAutomatic Transmission Oil Cooler
Part #: DOR-918-517 $306.85
Login for personalized shopping
Description & Specs
Automatic Transmission Oil Cooler
| Name | Specs |
|---|---|
| Cooling Row Quantity | 25 |
| Core Material | Aluminum |
| Core Row Quantity | 25 |
| Core Tube Width | 0.41 in |
| Depth | 0.229 in in |
| Electric Fan | No |
| Width | 0.90 in |