
FEL-PROEngine Coolant Crossover Pipe Gasket
Part #: WAL-35757 $9.12
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
- CONNECTS EXHAUST PARTS - Provides secure, leak-resistant connection
- AVAILABLE IN DIFFERENT SIZES - Offered in a variety of styles and sizes for a quality vehicle repair
- PREMIUM MATERIALS - Made from quality material for durability and long life
- BETTER TOGETHER - Use Walker accessories when installing catalytic converters and mufflers for a complete exhaust system upgrade
Engine Coolant Crossover Pipe Gasket
| Name | Specs |
|---|---|
| Bolt Diameter | 0.375in |
| Clamping Type | U Bolt |
| Finish | Natural |
| Grade Type | Regular |
| Material | Steel |
| Nut Type | Hex |
| Part Description | Exhaust Clamp |
| Pipe Diameter | 5.000in |
| Width | 6.625in |