
CSFA/C Condenser
Part #: XXCSF-10330 $90.98
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
Over 30 million units sold;ISO/TSO certified factories;Best packaging in the Industry
A/C Condenser; Aluminum Parallel Flow/Aluminum Dual Flow
| Name | Specs |
|---|---|
| Construction | parallel flow |
| Core Length | 27 1/6in |
| Core Thickness | 5/8in |
| Core Width | 16in |
| Inlet Tube | Block Fitting |
| Outlet Tube | Block Fitting |
| Tech Note | Supplied with SUB COOL Design Technology |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2004 - 2006 | Lexus ES330 | FWD |
| 2002 - 2003 | Lexus ES300 | FWD |
| 1999 - 2003 | Toyota Solara | FWD |
| 2002 - 2006 | Toyota Camry | FWD |