
CSFA/C Condenser
Part #: CSF-10507 $93.67
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
Over 30 million units sold;ISO/TSO certified factories;Best packaging in the Industry
A/C Condenser; Aluminum Parallel Flow
| Name | Specs |
|---|---|
| Construction | parallel flow |
| Core Length | 24 1/2in |
| Core Thickness | 5/8in |
| Core Width | 17in |
| Inlet Tube | Block Fitting |
| Outlet Tube | Block Fitting |
| Tech Note | Supplied with built-in Drier |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2008 - 2013 | Nissan Rogue | FWD, AWD |