
Walker ExhaustEngine Air Intake Hose Clamp
Part #: WAL-36204 $10.20
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
- Used to seal muffler inlets, outlets, elbow joints, pipe
- Superior 360 degree clamping and sealing
- Available in a wide range of styles and sizes
- New Walker accessories help to ensure effective exhaust repairs
- Walker supplies all of the accessories you need to do the complete exhaust job
Engine Air Intake Hose Clamp
| Name | Specs |
|---|---|
| Bolt Diameter | 0.250in |
| Clamp Type | Band |
| Finish | Natural |
| Grade Type | Regular |
| Material | Stainless Steel |
| Nut Type | Lock |
| Pipe Diameter | 4.000in |
| Width | 0.750in |