
Dorman - OE SolutionsFuel Injector Line
Part #: DOR-904-276 $41.00
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
Fuel Injector Line
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Silver |
| Fitting Inlet Gender | Female |
| Fitting Material | Stainless Steel |
| Fitting Quantity | 2 |
| Gauge Port | No |
| Hose/Line Quantity | 1 |
| Inlet Quantity | 1 |
| Inside Diameter | 0.118 in |
| Length | 4 in |
| Material | Stainless Steel |
| Outlet Quantity | 1 |
| Outside Diameter | 0.25 in |
| Package Contents | Fuel Injector Line |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging Type | Bag |
| Wall Thickness (in) | 0.066 in in |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2008 - 2010 | Ford F-550 Super Duty | 4 X 4, 4 X 2 |
| 2008 - 2010 | Ford F-450 Super Duty | 4 X 4, 4 X 2 |
| 2008 - 2010 | Ford F-350 Super Duty | RWD, 4WD |
| 2008 - 2010 | Ford F-250 Super Duty | RWD, 4WD |