
Dorman - OE SolutionsTransmission Oil Pan
Part #: DOR-265-870 $106.37
Login for personalized shopping
Description & Specs
Transmission Oil Pan
| Name | Specs |
|---|---|
| Capacity | 12 qt |
| Color | Black |
| Configuration | One Piece |
| Dipstick Port | No |
| Drain Plug Included | Yes |
| Drain Thread Diameter | 14 mm |
| Gasket Configuration | One Piece |
| Gasket or Seal Included | No |
| Grade Type | Regular |
| Minimum Depth | 0.5 in |
| Width | 13.88 in |