
Dorman - AutogradeWheel Lug Stud
Part #: DOR-610-428 $14.73
Login for personalized shopping
Description & Specs
Wheel Lug Stud
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Silver |
| Head Diameter | 20.83 mm |
| Knurl Diameter (In) | 0.623 in |
| Material | Steel |
| Package Contents | 10 Studs |
| Package Quantity | 10 |
| Packaging Type | Box |
| Quick-Start Nose | Yes |
| SAE or Metric | Metric |
| Shoulder Length (In) | 0.638 in |
| Style | Serrated Stud |
| Thread Diameter | M14 |
| Thread Direction | Clockwise (Right) |
| Thread Length (In) | 31 mm |
| Thread Pitch | 1.5 mm |
| Thread Size | M14-1.50 |
| Under Head Length | 2.575 in |