
DelphiSuspension Control Arm
Part #: TC2732 $89.30
Login for personalized shopping
Description & Specs
Suspension Control Arm
| Name | Specs |
|---|---|
| Adjustable | No |
| Ball Joint Included | No |
| Ball Joint Mounting Type | Press In |
| Bushing Color | Black |
| Bushing Material | Rubber |
| Bushings Included | Yes |
| Color | Black |
| Construction | Stamped |
| Control Arm Material | Steel |
| Distance Between Mounting Holes | 66.7mm |
| Finish | Painted |
| Grade Type | Regular |
| Grease Fitting Included | No |
| Height | 425.0 mm |
| Length | 420.4 mm |
| Mounting Hardware Included | No |
| Pre-Greased | No |
| Width | 59.0 mm |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2011 - 2018 | Volkswagen Jetta | FWD |